Kurumsal Hediye, Kurumsal Hediye Kutuları

Kurumsal Hediye Kutusu Nedir?

Kurumsal Hediye Nasıl Hazırlanır?

Örnekler için TIKLAYINIZ.

Kurumsala yakışır hediye şöleni!

Hediye içtenlik ve samimiyet demek. Asla promosyon çalışması değil ve bu mantıkla hazırlanan hediye kutularını müşterilerinize göndermeyi planlamayın. Bunun yerine kurumsal kimliğiniz ve kültürünüzdeki samimiyeti yansıtan hediye kutuları ile hem müşterilerinizi hem de personelinizi ödüllendirin. Bu hediyeler bir mesaj verir: Değerlisin, aramızda olman çok iyi ve başarılarını önemsiyoruz. İşte bu HelloBox kurumsal hediye kutularındaki ilkedir: Samimiyet, takdir ve saygı. Özenle hazırlanır…

Kurumsal Kimlik Kutusu Nedir?

Hediye kutuları, yeni bir trend ve belki de kültür haline dönüşen seçkin bir hediyeleşme deneyimi sunar. Hedef, kişileri hediye ile daha kolay buluşturmanın yanı sıra onları daha fazla hediyelik ürünlerle sürprizlerin içerisinde mutlu etmek. Bu amaç etrafında eşsiz bir kombinasyon ile ortaya çıkarılan çok farklı hediye kutuları var. Tüm hediye kutu konseptleri değerli olmakla birlikte kurumsal nitelikli hediyeleri diğerlerinden ayıran bir yön var: Marka değerini yansıtmak ve marka imajına zarar vermeyen hediye kutuları ile amaca ulaşmak. İşte bu noktada kurumsal hediye kutuları, plaza dünyasındaki hediyeleşme aşkına en iyi cevap veren kutulara sahip. Tebrikler başardın temalı kutular, lavanta içerikli özel hediye konsepti veya yeni ofis temalı kutulardan oluşan koca bir hediye kutusu dünyası…

Kurumsal Kimlik Kutusu Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal hediye kutularını hazırlamak heyecanlı ve eğlenceli bir organizasyona dönüşür ve ortaya kurumsal kimliğinizi en içten bir şekilde yansıtan hediye kutuları çıkar. Bunu yaparken takip edilen bazı prosedürler var. İşte onlar…

1.      Önce derin hayaller kurulur ve bu hayallerin ardından başarılı bir hediye kutu dünyası ortaya çıkar. Bu noktadan sonra hediyelerin mükemmel bir şekilde sunulması için estetik bir tasarım arayışına geçilir.

2.      Kurumsal hediye kutularında kurumunuzun değerlerinin yer alması da hediyenin bir parçası. Bunun farkında olarak hareket edip hediye kutuları tasarımında kurumsal kimliği yansıtan, şirket imajını ön plana çıkaran bir çizgide tasarım çalışması organize edilmesi önemlidir.

3.      Sadece ilgili kuruma ait ve asla kopya bir tasarım olmayan hediye kutularına sahip olmak da en önemli detaylardan biri. Ayrıca özel tebrik kartlarındaki mesajların marka kimliğine uygun olmasına dikkat edilmesi de gerekir.

Hediye kutuları hazırlık aşamalarında en çok önemsenmesi gereken şey şu: Promosyon çalışması algısı yaratacak bir atmosfer yaratmamak. Bunun için kişiselleştirilmiş hediye kutuları en doğru mesajın oluşturulması açısından önem ifade eder. Böylece hediyeleşmenin de manasına ve anlamına uygun bir organizasyon gerçekleşir.

Kurumsal Hediye Kutusu Göndermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Müşterilerinize teşekkür, çalışanlarınızı takdir, artık kurumsal yapılanma ve kültür içerisinde yaygınlaşan bir gelenek. Bu gelenekle birlikte ortaya birtakım zorlukların çıkmadığını söylemek de doğru değil. Hediyelerin tasarımından kişiselleştirilmesine, tebrik kartlarının hazırlanmasından sağlıklı bir şekilde teslimine kadar bir dizi operasyonlar da kurumların ilgilenmesi gereken noktalar haline geldi. Elbette ki bunu kolaylaştıran ve sizin için çözen biri var: HelleBox! Peki kurumsal hediye göndermeden önce bilmeniz gerekenler nedir? İşte detaylar…

1.      Zamanlamayı doğru yapın.

Özelikle bir etkinlik veya özel günler için hazırlanan hediye kutularında tarihlere riayet etmek çok daha önemlidir. Bunun haricinde bir takdir veya teşekkür hediyesi için zaman konusunda daha esnek davranmanız mümkün. Özel bir gün için kurumsal hediye paketleri hazırlamayı planlıyorsanız, en az 4-5 hafta öncesinde planlama yapmanızda fayda var. Bu süreye hediye seçimi, tasarımı, kişiselleştirme ve belki de revizyonun da dahil olduğunu unutmayın. Zamanı geniş tutmanız, daha esnek hareket etmemizi sağlar ve gereksiz strese girmeden hediyelerin yetiştirilmesini sağlar.

2.      Kurumsal hediye kutuları için bütçenizi belirleyin.

Kurumsal hediye kutularını değerli kılan şey hediyelik ürün sayısındaki fazlalık değil. Emin olun çok fazla ürünü hediye kutusuna sarmış olmanın markanızın değerini daha fazla arttırdığı fikri doğru değildir. Bu noktada önemli olan şey, hediyelik ürünlerdeki kalite ve sunulan mesajın içtenliğidir. Dolayısıyla hediyelik kutu paketinizi olabildiğince niteliksiz ürün doldurmak yerine en fazla 3 kaliteli ürün şeklinde planlamanız daha doğrudur.

3.      Hediye seçimini doğru yapın.

Kurumsal hediye kutularındaki en güzel sürpriz, hediyelik ürünler. Bu aşama oldukça önemli ve değerlidir. Hediyenin boyutlarından ağırlığına kadar her detay ince bir şekilde düşünülebilir. Ancak daha da önemli bir detay var. Hediyenin amaca uygun seçilmesi. Örneğin yeni aranıza katılan bir personel için “welcome kit” temalı hediye kutuları en doğru seçim olur. Yine yabancı müşterilerinize Türk kahvesi ve lokumu içeren ayrıca fincan ile de tamamlayıcı bir hediye seçimi en doğru hediyelik kutuyu oluşturmanız anlamına gelir. Hediye kutularında hediyelik ürünler arasında bağlantının önemli olduğunu gözden kaçırmamanız gerekir. Böylece daha etkileyici ve kullanışlı hediye konsepti ile müşteri veya çalışanlarınızı etkilemeyi başarmanız mümkün.

4.      Paketlemenin gücünden yararlanın.

Harika bir hediye kutusu tasarımın yarattığı etki ve heyecan standart bir kutudan çok daha farklıdır. Ayrıca hediyeye verilen değerin ve önemin de bir göstergesi durumunda. Hediye kutularını standartların ötesine geçerek tasarlanmak ve onu olması gerekenden daha fazla değerli hale getirir. Üstelik bu çarpısı etki, hediye kutularının kendisini bile bir hediye haline getirir ve hatıra olarak saklanmasında rol oynar. İşte bu başarıldığı zaman kurumsal hediyeleşmedeki hedefin de gerçekleştiğini düşünmek mümkün.

Bir diğer detay da hediyenin gönderimidir. Bu süreçte özene bezene hazırlanan hediye kutusunun zarar görmesini kimse istemez. Bunun için doğru ve kaliteli bir paketleme ile hediyelerin güvenli şekilde gönderimine dikkat etmekte fayda var.

Hangi Hediye Kutularını Tercih Etmelisiniz?

Birçok hediye kutusu tasarımı, formu ve teması söz konusu. Bunlar arasından tercihinizi yaparken yaratmak istediğiniz etkinin gücünü hayal edin. Her firmaya ve ihtiyaca göre farklı dizayna sahip hediye kutuları konseptinden söz etmek mümkün. Öne çıkanlar serisi şöyle…

Hellobox Premium Hediye Kutusu

Hellobox Premium, çok özel müşterileriniz veya personeliniz için tercih edebileceğiniz üst sınıf serisinin bir parçası. Taslama mukavvadan tasarlanan kutular, kurumsal kimliğinize göre yeniden şekil alır ve içeriğindeki hediyelik ürünlerin neler olacağına sizinle birlikte karar verilir. Premium serisini daha özel hale getirmek için kutu içi dizaynda özel kadife süngerlerini tercih edebilirsiniz.

Hellobox Ahşap Hediye Kutuları

Natürel hediye serisinin öne çıkan hediye kutuları arasında Hellobox Ahşap ön planda. Kurdele ve çiçek kombinasyonları ile eşsiz bir tasarıma imza atılan hediyelik kutuda kurumsal kimliğinize uygun renklendirme ve baskı yapılır.

Hellobox Kraft Hediye Kutuları

Kurumsal hediye kutu seçenekleri içerisinde en çok öne çıkan serilerden biri de Kraft hediye kutuları. Ölçüsünden içereceği hediyelik ürünlere, tasarımından süsleme alternatiflerine kadar her detayı karşılıklı şekilde titizlikle planlanır. Kişiselleştirme noktasında işlevsellik sunan Kraftlar ile harika teşekkür ve takdir hediye kutularına imza atabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Hellobox’ta bez çanta hediyelik kutuları, klasik seri ve mini hediye kutuları da diğer alternatifler arasında. Her hediye kutusu kurumsal kimliğinize uygun şekilde tasarlanır ve imajınızı en iyi şekilde yansıtır. Hellobox titizliği ile hazırlanır.