Sık Sorulan Sorular


SİPARİŞ OLUŞTURMA, ÖDEME YÖNTEMLERİ VE KARGO SÜRECİ

 

A)SİPARİŞ OLUŞTURMA

 

1)Sipariş adresine ürünle beraber fiyat bilgisi gitsin istemiyorum ne yapmalıyım ?


-İşimiz hediye göndermek olduğu için zaten böyle birşey söz konusu değildir. Firmamız e-fatura mükellefi olup fatura sizin e-mail adresinize gelmekte, hediye gönderdiğiniz kişiye ürünler üzerinde ya da ayrıca herhangi bir fiyat bilgisi ve/veya fatura hiçbir şekilde iletilmemektedir. 


2) Hediye kutuma not ekleyebilir miyim?


-Tabi ki, sipariş esnasında hediye kartı seçebileceğiniz seçenekler bölümümüz ve sonrasında bu kart üzerine yazmak istediğiniz notunuzu yazabileceğiniz notlar kısmı mevcuttur. Bu adımları izleyerek hediye kutunuzu özelleştirebilir ve notunuzu kutunuza ekleyerek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.


3)Hediye kutularının içindeki ürünler kırılır mı veya kutu zarar görür mü?


-Hayır, Hediye kutularımız ekstra özel bir koliye konularak kargo firmasına teslim edilmektedir, dolayısıyla kutunun direk zarar görmesi mümkün değildir. İçerisindeki ürünler özel tırtıklı kağıt içerisinde özenle oturtulmakta ve kıpırdamaması sağlanmaktadır. Özel bir durum olup kargonuz hasarlı gelir ise mutlaka tutanak tutulmasınını rica ederiz. Tutanak tutulan hasarlı kargolarda ürün değişimi birebir yapılmaktadır. (Stok durumuna göre özel durumlarda mutlaka müşterimize bilgi vermekteyiz)


4) Hediye kutularının içerisinde değişiklik yapabilir miyim;?


-Tabiki, beğendiğiniz bir kutunun bardağını başka bir bardak ile değiştirebilirsiniz, ya da başka bir ürün aklınızda kalırsa ve kutuda yok ise bunu memnuniyetle ekleyebiliriz. Bizlerle iletişime geçmeniz yeterlidir.


5) Toplu/ Kurumsal siparişler için nasıl bir prosedür uyguluyorsunuz?


-İşimizin en sevdiğimiz yanı sizin talepleriniz doğrultusunda özel kutular tasarlamak. Kurumsal bir etkinliğiniz için hediye kutusu tasarlatabilirsiniz ya da çalışanlarınıza bayram, yeni yıl gibi özel zamanlar için hediye kutuları organize edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra yeni işe giren bir personeliniz için güzel bir ofise hoş geldin kutusu tasarlayabilir ya da beraberce yeni terfi alan birinin terfisini güzel ve anlamlı bir kutu ile beraber kutlayabiliriz. Yanı sıra yeni doğum yapan personelleriniz için Bebek Hediye Kutularımızı inceleyebilirsiniz, talepleriniz doğrultusunda yepyeni bebek kutuları da sizler için organize edebiliriz. 

İrtibata geçmek için lütfen; info@helloboxturkey.com adresine bilgilerinizi gönderiniz, ya da dilerseniz 0216 8070444 numaralı telefondan bizleri arayarak taleplerinizi iletebilirsiniz.


B)ÖDEME YÖNTEMLERİ

 

6) Ödemeyi nasıl yapabilirim?


-Siparişinizin ödemesini kredi kartı ya da havale yoluyla yapabilirsiniz. Sitemiz yüksek güvenlik ile kredi kartı alışverişine açıktır, kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz.


7) Kredi kartıyla taksitli alışveriş yapabilir miyim?


-Evet, Kredi kartıyla yaptığınız alışverişlerde Tüm kredi kartlarıyla 12 aya varan taksit seçeneği imkanı ile uygun vade farklarıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


8) Kapıda ödemeniz var mı?


-Kapıda ödeme seçeneğimiz yoktur, operasyonumuz gereği kapıda ödeme seçeneğine şimdilik ihtiyaç duymuyoruz. Havale yöntemi ile dilerseniz ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.


9)Havale ile sipariş verdim ve ödemesini hesap numaranıza gönderdim, paranın size aktarılıp aktarılmadığını nasıl anlarım?


-Havale yolu ile iletişim bilgilerimizdeki hesabımıza yapılan ödemeler bankanız tarafından hesabımıza ödeme aktarıldığı zaman siparişiniz onaylanır ve size mail olarak onaylandı bilgisi iletilir.  


-Ödeme yöntemi olarak Havale seçeneği seçip hesabımıza ödeme yapılmadığı ya da bankanız tarafından ödemenin hesabımıza aktarılmadığı takdirde gönderim yapılmayacaktır.


-Havale ile ödemelerde alıcı kişi bölümüne ticari unvanımız olan Magriso Yatırım ve Turizm Anonim Şirketi yazmanızı rica ederiz.


C)KARGO SÜRECİ VE TESLİMAT


10)Siparişim ne zaman kargolanır?


-Hafta içi saat 16:00' ya kadar verilen siparişleriniz aynı gün anlaşmalı kargo firmamız olan Yurtiçi Kargo'ya verilir.  Sizlere gönderim sağlandığında e-mail ile bilgi verilecektir, kargo ile gönderilen gönderilerinizde SMS ve e-mail ile sizlere takip numarası iletilecektir. Bu sebeple sipariş verirken kendi cep telefonunuzu ve e-mail adresinizi doğru yazdığınızdan lütfen emin olunuz.


-Hafta içi saat 16:00' dan sonra verilen siparişler ertesi gün kargolanır.


-Cuma günü 16:00'dan sonra verilen siparişler ve Cumartesi / Pazar günleri verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir.


- İstanbul için hafta içi saat 12:00'ye kadar verilen siparişleriniz aynı gün kurye ile gönderilebilmektedir. Bu hizmet sadece ekstra +14,90 TL ücret farkı ile verilmektedir. Satın alma işleminiz sırasında opsiyon olarak sizlere sunulmaktadır. Bu hizmet resmi tatil günlerinde ve Pazar günleri sağlanamamaktadır. Bu günlerde bu hizmeti seçmeniz durumunda siparişiniz bir sonraki iş gününde kurye ile teslim edilecektir. Bahsi geçen gün içi kurye hizmetine bölge dışı olan bölgelerimiz bulunmaktadır, bölge dışı listemize ulaşmak için tıklayınız. Tüm detaylara SİPARİŞ / TESLİMAT bilgilerimizden de ulaşabilirsiniz. Bu bölgeler için lütfen kargo seçeneği ile devam ediniz.

"Aynı Gün Teslimat" ile oluşturulan siparişler, alıcı ürünü kabul etmez/yerinde yok ise , adresimize geri gönderilmektedir. Kurye dönüş iadesi ek ücrete tâbidir.  İstanbul içerisinde "Aynı Gün Teslimat" seçeneğini seçerek dilerseniz takvim üzerinden istediğiniz teslimat gününü belirtebilirsiniz.

Hediyenizin özel bir günde ulaşmasını istiyorsanız bunu bize sipariş esnasında "Notlar" kısmında belirtmeniz yeterlidir. Sipariş çıkışınız bizlere kargoların verdiği teslim tarihleri göz önüne alınarak bu güne göre organize edilecektir.

11)Bugün sipariş vereceğim ancak siparişim farklı bir tarihte kargolanabilir mi? Ya da kurye seçeneğinden ileriki günler için yararlanabilir miyim?


-Elbette, sipariş oluştururken teslimat notu kısmına kargolanmasını istediğiniz tarihi yazabilirsiniz. Arkadaşınızın doğum günü, terfisi ya da özel bir gün için önceden sipariş vererek, teslim edilmesini istediğiniz günü yazarsanız kargo çıkışınız bu özel gün dikkate alınarak yapılacak ve tüm aşamalar sizlere e-mail ve sms ile aktarılacaktır.

-Gönderinizin mutlaka kurye ile gitmesini istiyorsanız ve ileri bir tarih seçmek istiyorsanız, kurye seçeneğini seçerek bize teslim edilmesini istediğiniz günü takvim üzerinden belirtmeniz yeterlidir, ayrıca siparişiniz esnasında tüm notlarınızı yazabileceğiniz bir ekran bulunmaktadır.


12)Siparişim adresime ne zaman teslim edilir?


-Saat 16:00 ya kadar verdiğiniz İstanbul içi siparişleriniz, olağanüstü haller dışında ertesi iş günü adresinize teslim edilir. Gönderimler İstanbul ilinden yapılmaktadır.

Ayrıca Ankara, Bursa, İzmir gibi illere de genellikle ertesi gün teslimat yapılmaktadır. 

-Şehir merkezleri için 600 km civarındaki İllere 1 iş günü, 600-1200 km uzaklıktaki yerlere 2 iş günü 1200 km ve üzeri yerlere 3 iş günü şeklinde teslimat adresinize göre hesaplama yapabilirsiniz.

-UPS Kargo illere göre dağıtım tablosu için aşağıdaki linki de kullanabilir ya da tam emin olamadığınız durumlarda bizlerden destek alabilirsiniz.


13) Kargonun istediğimiz saatte dağıtımı oluyor mu?


-Yurtiçi Kargo'nun dağıtım saatleri 09:00-18:00 arasındadır. Bu saatler aralığında belirli bir saat içerisinde teslimat talebi kargo şirketi tarafından kabul edilmemektedir.


14) Tüm kargolar ücretsiz mi?


-Tüm kargolar ücretsizdir. İstanbul için "Aynı Gün Teslimat" seçeneğimiz aynı gün teslimatta sadece 9,99 TL'dir.


15) Kargom nerede? Siparişimi takip edebiliyor muyum?


-Siparişiniz gün içerisinde kargoya teslim edildikten sonra kargo takip numaranız aynı gün akşam saatlerinde, belirttiğiniz cep telefonuna sms / ve e-mail ile iletilecektir. Sonrasında Yurtiçi Kargo sipariş takip ekranından kargonuzu takip edebilirsiniz.


16) Kargom adrese hala ulaşmadı ne yapmalıyım?

 

- 3 iş günü içinde teslim almadığınız siparişleriniz bize geri gönderilir. Hediyenin alınmaması ya da kabul edilmemesinden HelloBox firması mesul değildir. İade gelen kargolarda 2. kargo çıkışlarından gönderici mesuldür.


- Ayrıca şirket ya da site gibi adreslere gönderilen kargolar şirket ya da site güvenlik görevlileri ya da şirketlerin muhaberat birimleri tarafından teslim alınmış ancak alıcınıza henüz ulaşmamış olabilir. Bu durumda kargonuz takip sisteminde teslim edilmiş görünür ancak teslim alan kişi adı farklı bir şahıs adı olabilir. Teyit etmek amaçlı teslimat adresindeki dağıtım yapan Yurtiçi Kargo şubesiyle görüşebilir ya da alıcınızla irtibata geçerek kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

 

18) Kurumsal / Toplu Siparişler için nasıl bilgi alabilirim? Fiyatlar toplu satışlarda da aynı mı?


-Kurumsal müşterilerimiz için ayrı olarak destek olan bir ekibimiz mevcuttur. Tüm taleplerinizi bizlere kurumsal@helloboxturkey.com adresinden iletebilirsiniz.


Referans kurumsal projelerimizi incelemek isterseniz lütfen tıklayınız.


19) HelloBoxCorp Nedir?


-HelloBoxCorp - HelloBox Corporate olarak gelişmiş bir HelloBox projesidir. Kurumsal firmalarımızdan gelen yoğun ilgi sebebi ile kurumsal ekibimizi güçlendirdik ve yepyeni bir oluşumla destek vermelerini sağladık. Tüm kurumsal / toplu siparişleriniz için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

HelloBox Corp için Tıklayınız.


7/24 İLETİŞİM VE DESTEK 


-Siparişiniz ile ilgili tüm sorularınız için info@helloboxturkey.com adresimize mail yoluyla ya da hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0216 8070444 no’lu telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.